Spotkanie z policjantem w Przedszkolu Miejskim nr 51 w Sosnowcu

    Realizując Projekt Akademia Rozwoju i Kreatywności współpracując z Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą w Sosnowcu w Przedszkolu Miejskim nr 51 w Sosnowcu odbyło się spotkanie z Policjantem. Na pełne wrażeń i doświadczeń spotkanie dzieci z grupy kotki zaprosiły swoich przyjaciół z ZSS nr 4 w Sosnowcu, które odbyło się 4 listopada.

    Nasz specjalny gość Pan policjant , przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Podczas spotkania dzieci miały do wykonania wiele ciekawych zadań, oprócz zagadek, zadaniem było przedstawienie scenki ruchu ulicznego – prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych z wykorzystaniem świateł drogowych , samochodów wykonanych z kartonowych pudeł oraz rower jadący po ścieżce rowerowej. Pan policjant czytał zgłoszenia a zadaniem dzieci było wskazanie który pojazd uprzywilejowany (radiowóz, wóz strażacki, karetka pogotowia ) ma wyjechać na akcję. Dzieci otrzymały również wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

    Dziękujemy Panu policjantowi Łukaszowi Kabus za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

    #ore#scwew#scwewsosnowiec